Dekoracje z butelek

by / piątek, 29 Listopad 2013 / Published in dekoracje w pomieszczeniu
dekoracje z butelek blog vertigo

Dobrze skomponowane dekoracje ze szkła zawsze są piękne i gustowne. Z butelek również. Moda na używanie w dekorowaniu pustych butelek jest już znana od dawna. Jak wiadomo – potrzeba matką wynalazków, więc wykorzystywanie opróżnionych butelek jako świeczników, wazonów, czy lampek  jest już znane. Jednak ostatnio stało się tak popularne, że producenci żyrandoli zaczęli sami je sprzedawać. Najpierw chcę Wam pokazać kilka przykładów na to w jaki sposób można stworzyć fajne światło w pomieszczeniu:

 

 

 

żyrandol z butelek

lampy ze szklanych butelek

 

świeczniki

lampiony z pustych butelek

 

wykorzystywanie butelek

lampy z butelek

 

DIY

lampiony z butelek

 

Najbardziej do takich dekoracji nadają się ozdobne, nietypowe i oryginalne butelki (np. po alkoholu, perfumach lub sokach). Świetne będą również zdobione karafki oraz szklane dosyć pojemne, ale wysokie naczynia. Oczywiście nie jest to regułą. W każdym razie zawsze po opróżnieniu butelki możemy je gdzieś sobie odkładać, a później np. gdy zbierze nam się nie mała kolekcja ułożyć  z nich ciekawą kompozycję, lub pomalować i udekorować toaletkę, lustro, lub samemu wykonać świeczniki!

 

kolorowe butelki

dekoracje z kolorowych buteleczek

 

kolorowe_butelki-

dekoracje z fioletowych i przezroczystych butelek

 

niebieskie butelki do dekoracji

dekoracje z niebieskiego szkła

 

srebrne butelki

dekoracje z butelek

 

świeczniki z butelek

świeczniki z butelek

 

ekologiczne świeczniki

świeczniki z przezroczystych butelek

 

dekoracyjne butelki

kompozycje z przezroczystego i białego szkła

 

Vertigo

 

Źródła zdjęć: bourbonandboots.com, helodesignalmotion.tumblr.com, homejelly.com, bing.com, hautelook.com, jaysonhome.com, etsy.com, onthegobride.com, deptoftheinteriordc.blogspot.com, sweetsomethingdesign.blogspot.com, nestprettythings.tumblr.com, indulgy.com, entramagazine.blogspot.com, 9homedecoratingideas.com, hometone.com, vintagewhitesblog.com, ruffledblog.com

2 Responses to “Dekoracje z butelek”

  1. sklepjumabial says : Odpowiedz

    Popularne w Czechach swego czasu były żyrandole z karafek. Super piękne karafki bohemia, przerobione na żyrandole. Może nie sprzedawały im się jako butelki, sprytnie poprzerabiali je na oświetlenie. U nas mało jest odważnych osób, które decydują się na takie odważne oświetlenie. My Polacy kierujemy się opinią: opinią znajomych, rodziny, użytkowością do bólu, nie robimy tego co nam się bardzo podoba. Jesteśmy ogólnie powściągliwi w wyposażaniu naszych wnętrz.

TOP
  • Kontakt
  • Facebook
  • Blog
  • Twitter
  • Pinterest