Dekoracje z butelek

Dobrze skomponowane dekoracje ze szkła zawsze są piękne i gustowne. Z butelek również. Moda na używanie w dekorowaniu pustych butelek jest już znana od dawna. Jak wiadomo – potrzeba matką wynalazków, więc wykorzystywanie opróżnionych butelek jako świeczników, wazonów, czy lampek  jest już znane. Jednak ostatnio stało się tak popularne, że producenci żyrandoli zaczęli sami je sprzedawać. Najpierw chcę Wam pokazać kilka przykładów na to w jaki sposób można stworzyć fajne światło w pomieszczeniu:

swiecac_butelki (800x607)

wisząca lampka z butelki

 

 

swiecace_butelki

wisząca lampka z butelek

 

butelki (800x581)

żyrandol z butelek i karafek

 

dekoracje_butelki (800x599)

lampiony z butelek

 

Najbardziej do takich dekoracji nadają się ozdobne, nietypowe i oryginalne butelki (np po alkoholu, perfumach lub sokach). Świetne będą również zdobione karafki, oraz szklane dosyć pojemne, ale wysokie naczynia. Oczywiście nie jest to regułą. W każdym razie zawsze po opróżnieniu butelki możemy je gdzieś sobie odkładać, a później np, gdy zbierze nam się nie mała kolekcja ułożyć  z nich ciekawą kompozycję, lub pomalować i udekorować toaletkę, lustro, lub samemu wykonać świeczniki :-)

 

srebrne_butelki (800x772)

malowane butelki

 

niebieskie_butelki (800x564)

niebieskie dekoracje z butelek

 

kolorowe_butelki (800x538)

dekoracje z kolorowego szkła

 

dekoracje_z_butelek (800x605)

dekoracje z kolorowych buteleczek

 

dekoracje_butelki_kolorowe (800x566)

dekoracje stołu z butelek, świeczniki z butelek

 

buteleczki (800x578)

kompozycje z kolorowego i przezroczystego szkła

 

butelkowe_dekoracje (800x375)

szkło malowane i przezroczyste jako świeczniki

 Vertigo

 

Źródła zdjęć: bourbonandboots.com, helodesignalmotion.tumblr.com, homejelly.com, bing.com, hautelook.com, jaysonhome.com, etsy.com, onthegobride.com, deptoftheinteriordc.blogspot.com, sweetsomethingdesign.blogspot.com, nestprettythings.tumblr.com, indulgy.com, entramagazine.blogspot.com, 9homedecoratingideas.com, hometone.com, vintagewhitesblog.com, ruffledblog.com

 

2 Responses to Dekoracje z butelek

  1. sklepjumabial says:

    Popularne w Czechach swego czasu były żyrandole z karafek. Super piękne karafki bohemia, przerobione na żyrandole. Może nie sprzedawały im się jako butelki, sprytnie poprzerabiali je na oświetlenie. U nas mało jest odważnych osób, które decydują się na takie odważne oświetlenie. My Polacy kierujemy się opinią: opinią znajomych, rodziny, użytkowością do bólu, nie robimy tego co nam się bardzo podoba. Jesteśmy ogólnie powściągliwi w wyposażaniu naszych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Kontakt
  • Facebook
  • Blog
  • Twitter
  • Pinterest